Adıyaman Tütün Sepeti Duyurur

30.01.2020 19:08:22

Son zamanlarda hazır sigaralara yapılan zamlar,tütünün önüne çekilen setler,boş sigara filtrelerinin piyasaya sürülmeyişi ve kesilen cezalar pek hayrı alamet değil. zannediyoruz ki kıyılmış  tütünün sonu gelecek gibi. Umarım devletimiz bu konuda doğru adımlar atarlarda tütün satışı yapanların yüzü güler. Aksi taktirde bu millet hem organik tütün içiminden yararlanamayacak hem yerli mallarımızın satışı azalacak hemde dışarının sigarası pahalanacak. umarız ki bu konuda iyi haberler alırız. Başta adıyaman olmak üzere birçok il ve ilçede bu ürünler yetişip iç pazara sunulmaktadır. Son zamanlrda gördüğümüz kadarıyla hazır sigara yani dışarının sigarası alım  konusunda ciddi bir düşüş yaşadılar. Bu ülkemiz açısından gerçekten çok önemli ve kayde değer bir durum. Şunları belirtmekte fayda var: Eğerki devlet büyüklerimiz tütünün önünü açarlarsa bu ülkemizin lehine ama önünü keserlerse aleyhimize olacak bir durum olur. Her tütüncü ve tütün içen bunları bilsinki buna göre hareket etsin ve devlet büyüklerine iletsinler. Biz bu haftalarda gerekli yerlere yazacağız ve bu konuda hassasiyetlerimizi belirteceğiz. Aynı şeyleri yaparsanız bu hepimizin lehine olacaktır. 

devamını gör

Adıyaman ve Çelikhan Tütünleri

20.01.2020 10:06:18

Adıyaman ve çelikhan hakkında kısa bilgiler ile kafanızda yer edinmeye çalışacağız. Adıyaman ve çelikhan arasındaki en büyük fark birinin ovada az suyun olması diğeri ise dağlık bir alanda olup su sıkıntısı yaşamaması. Hal böyle olunca tütün işlevi olan çelikhan tütünü herkes tarafından kabul edilmeye başlandı ve üreticiler son zamanlarda daha da motivasyonlu bir şekilde yetiştirmeye başladılar. Son zamanlarda tütünün içine konulan gıdasal ve kimyasal boyalar ile adıyaman mı? çelikhan mı? tütün ayrımını yapmak hayli bir zor. Bunu anlamak zor olduğu için yapmanız gereken tek şey güvendiğiniz yerlerden tütün almanız olacaktır. Adıyaman tütünü kalite olarak gerçekten iyi ama suyun yetersizliği ve özensizlik ne yazıkki tütünü yeterli manada  istediğimiz hedefe ulaştıramamıştır. Bu noktada elbetteki tütünün yetiştiği alanda önemli. Çünkü alanın dağlık olması temiz hava anlamına gelirki buda tütüne verdiği aromayı güzelleştirir. Bundan dolayı çelikhan yöresinde yetişen yada dağlık alanlarda ve suyu bol olan her yerde tütün çok iyi yetişir manasına gelir. Adıyaman ve Çelikhan'da bulunan organik ürünlerin hepsi gerçekten muazzam kaliteli ve iyi. Yeterki organik olsun,gerişsine bakmayınız. 

devamını gör

Tatlı Sert Tütün

17.12.2019 19:02:41

Adıyaman ve Çelikhan tütünlerinden en çok satılan ürünler arasında hafif içim ve tatlı sert tütün bulunuyor. Sert tütün ile tatlı sert tütün arasında şöyle ince bir fark bulunuyor. Tatlı sert tütün biraz daha orta içime kaymakla birlikte acısı hiç yoktur. Sert ama tatlı ibaresini bundan dolayı kullanılabilir. Sert ama boğazı hiçbir şekilde yakmıyor ve acıtmıyor. Genel manada sert tütünler boğazı yakarak geçer ama tatlı sert çok hafif olsada anlşaşılmayacak seviyede bir acılığı var diyebiliriz. Kimisi orta içim kimisi hafif,kimisi sert kimisi ise tatlı sert tütün içiyor. Kendim kullandığım tütün sert tütün. İçimi sırasında boğazımın gıcıklanmasını istediğim için ancak ve ancak sert tütün hoşuma gidiyor. Anlaşılacxağı üzere tatlı sert tütün sert ama boğazı yakmayan(yok denilecek kadar az) tütün diyebiliriz. Renk olarak sarısıda var,toprak rengide var. Bunu kısıtlamak yanlış olur,tütün biraz siyaha kaçıyordur ama tatlı sert içimlik olabiliyor. Kimisi gübresini kimisi suyunu fazla verdiği için tam net bir renk ayrımı yapamıyoruz.

devamını gör

sarı tütün

3.12.2019 19:16:15

Bünyemizde bulunan onlarca tütünden sadece birkaçı sarı tütün olup piyasanın en iyi ve en kaliteli tütünleri diyebiliriz. Yıllardır tütün işi yapan biri olarak çok sarı tütünleri size satan birileri olursa kesinlikle almayınız. Genel manada bu tür çok sarı olan tütünler organik olmuyor. Toprak rengine yakın sarı tütünleri alabilirsiniz. Toprak rengi tütünleri kesinlikle kaçırmayın. Tütünün rengi sarı ile toprak rengi arasında olur ve bu aralıktaki tütünlere gerçekten güvenebilirsiniz.  Tecrübelerim bana gösteriyor ki çok sarı olan adıyaman tütünü sakıncalıdır ve almayınız. Bitlis ve Muş tütünleri genel manada altın sarısı olup toprak rengine kaçan ürünleri almayınız. Bitlis ve muş kendi üretimlerimiz olmasa da müşterilerimiz için aldığımız bu ürünlerden yola çıkarak diyebilirim ki altın sarısı bitlis ve muş tütününü kaçırmayınız.

devamını gör

Müşterilerimizin Dikkatine

30.11.2019 20:20:32

İnternet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden 2014-2015 yıllarından itibaren satış yapıyoruz. Birçok müşteri ile karşı karşıya geldik,birçok müşterinin iltifatları ile karşı karşıya geldik. Kimisi istediğim tütün bu tütün değil diyerek,kimisi kargonun 1 gün gecikmesi ile kimisi ilede tütün siparişi verip,siparişini almayan nice kişiler. övünç kaynağı haline gelip bizi diğer arkadaşlarına öneren kişilerde az değil. Fiyatlarımız ve ürünlerimiz gerçekten çok iyi olmamasına rağmen şikayet edenler bile var. Anlayacağınız gözümüzün üstünde kaşımız var diye bazı müşteriler sorun çıkmakta. Aslında biz işimizi iyi yaptığımaza inanıyoruz. 

Her müşterimize şunları söylüyoruz,ürünlerimiz garantili,eğer ki tütün anlattığımız gibi kaliteli ve organik çıkmazsa bize geri iade ediniz. Eğer ki tütün kötü ise bize geri gönderin. Yani anlattıklarımız bu kadar kolay,bazı müşteriler bunun neyinden anlamıyor bende anlam vermiş değilim. Düşünün ki sipariş verip'te siparişini almayan müşterilerimiz var ne yazıkki. Şimdi şöyle bir bilgi vereyim. Sipariş ettiğiniz ürünü almadığınız zaman 2 defa kargo ücreti ve tahsil ücreti ödüyoruz,buda yaklaşık 30-40 lira civarında yapıyor. bize zarar vermek hoşunuza mı gidiyor? İşimizi doğru yaptığımız için,sizleri kandırmadığımız için bizlere ceza mı veriyorsunuz? Rica ediyorum herkesten şuna dikkat etsinler. Ürünlerimiz garantilidir ve geri iadesi vardır,eğer ki ürünler dediğimiz gibi çıkmazsa geri gönderin,ama tütüne bakmadan,kalitesini anlamadan rica ediyorum geri göndermeyin.

devamını gör

Boş sigara filtre üreticilerine boykot

28.11.2019 10:57:03

Hazır sigaraların pahalanması ile birlikte ülkemizdeki vatandaşlar tütün kullanmaya başlamış ve boş sigara fitrelerine yönelmeye başlamışlardır. Bunu gören sigara filtresi üreten firmalar vergiyi bahane ederek son zamanlarda çok ciddi fiyat artışında bulunmuşlardır. Bundan 1-2 ay önce kolisi 700-800 tl iken şu anda 1250 tl'ye ulaşmıştır. Nasıl bir vicdan, nasıl bir esnafcılık varki bu kadar ciddi bir artış yapıyorlar. Hatta son 6 aya bakarsak kolisi 400 lira iken şu anda 1250 lira. Bu kadar artışın olması normal mi elbette ki normal değil. Tütün yetiştiricisi ve satıcısı olarak kesinlikle bu durumu kabul etmiyoruz ve boykot etmeye karar verdik. Fiyatları düşürmeyene kadar ne filre alımı nede sarma işi yapacağız. Herkesten rica ediyoruz sizde boykot edin ve bu firmalara bi dur diyelim. Eğer ki biz elimizden geleni yapmazsak bu adamlar fiyatları daha da artıracaklardır. amaçları tütünü bitirmek ve insanları zorla da olsa hazır sigaraya yönlendirme olduğunu çok iyi biliyoruz. Yaklaşık 6 ay içerisinde bu kadar artış nedir? anlam verebiliyormusunuz? 400 lara olan filtre 1250 lira olmuş. Tünününü alıp sardırmak isteyen müşterilerimizden özür diliyoruz,bu saatten sonra sigara sarmamız ne yazıkki mümkün olmuyor. Pahalıya alıp sizede pahalıya mal etmek istemiyoruz.  Sipariş vermek isteyenler yada sürekli filtre alanlardan da bir daha rica ediyoruz! lütfen almayınız ve boykot ediniz. Eğer ki tek yürek olursak mutlaka fiyatları düşürüp biraz daha uygun hale gelecektir. Bu durumu sadece firmalar değil özellikle stokcular bu durumdan çok memnunlar. Aldıkları malları piyasaya sürmeyip stoklayan kişi ve kuruluşların malları elinde kalsın diye mutlaka ama mutlaka boykot etmemiz gerekiyor.  biz bu durumu mutlak suretle boykot etme kararı aldık ve bir daha boş sigara filtreri almayacağız. Umarım herkes bu hassasiyeti gösterirde bu adamlara karşı galip geliriz. Bu durumdan rahatsız olan insanlar olarak elimizden gelen budur ve bunu yapmaya devam edeceğiz. Diyen bu konuda ciddi hassasiyet gösteren  http://www.onlineadiyamantutunu.com/ sahipleriyle aynı firke olup onların bu boykotuna cevap vererek bizde destek veriyoruz. Bu yolda her kesimin herkesin bu konuda hassasiyet gösterip destek vermesi gerekiyor. Boş sigara filtreleri üreticileri ve stokcuları boykot eder fiyatlşar düşmeyene kadar almıyoruz.

devamını gör

tütüne captain black karıştırmak

21.11.2019 12:40:39

Captain black tütünü hoş kokulu ve kalitesine göre sert,hafif ve orta içimi mevcut olup genel anlamda tek başına içilmeyip adıyaman yada çelikhan tütünü'ne karıştırılarak içilir. Harmanlı diyebileceğimiz bu karışım gerçekten hem içimi hemde kokusuyla harikalar yaratıyor. Seçilen tütün ile captain black birbirine yakın tadlarda olması diğer önemli bir husus. Sert tütüne sert captain black eklemek gerçekten çile olur. Sert tütüne hafif,yada hafif tütüne sert captain black eklenmesi yani harmanlanması içimi güzelleştirir.  Bu harmanı deneyen birçok müşterimiz memnun kalırken bazılarında ise ters tepiyor. Ters tepiyor çünkü alışılmadık bir tad ve koku var. Alışabileceğinize inanıyorsanız isteyin aksi taktirde denemenizi önermem. Boşu boşuna para ödemenizi istemem. son zamanlarda aldığımız captain black'in o kadar güzel bir tadı ve kokusu var ki çevremizde deneyen yada müşteriler memnun kalıyorlar. Bu karışımı sizde denemek istemez misiniz?

devamını gör

Tütün çeşitleri

18.11.2019 23:20:14

Yıllardır tütün eker ve satarız,hiçbir yıl bu yıl kadar tütün siparişi almamıştık. Bunun sebebi hazır sigaraların artışından dolayı olsa gerek ama bir önemli nokta daha varki milletimiz tütünün ne kadar kaliteli ve fiyatıyla da ne kadar uygun olduğunuda zamanla anladı. Bünyemizde çelikhan,adıyaman,bitlis,muş ve diğer birçok tütün mevcut olup istediğiniz taktirde mesai saatleri içerisinde direk olarak siparişinizi kargoya veriyoruz. Eğer ki tütünü beğenmezseniz yada içerisinde herhangi bir katkı maddesine rastlarsanız mutlaka bize gönderin. Kesin olarak iade etmenizi ve bünyemizde bulunan diğer tütünlerden size yolluyoruz. Bazı müşterilerimiz arayıp şu sıkıntısını dile getiriyor ya bize kötü ürün yollasanız ve tekrar geri almasanız diye. elbette ki müşteriler kendince haklı çünkü piyasa'da o kadar yüksek parala o kadar kötü ürün yolluyorlar ki bu soruyu sormaları da gayet haklı. Şunu bir daha belirtmek istiyorum ki en ufak bir katkı maddesi bulursanız ve size dediğimiz gibi çıkmazsa ürün gerekçesiyle birlikte bize tekrardan gönderebilirsiniz. 

Tütün çeşitleri adıyaman ve türevleri(sert,hafif ve orta içim),çelikhan tütünü ve diğer tütünlerde aynı şekilde bünyemizde bulunduruyoruz. her zaman şunu belirmek isteriz ki amacımız müşteriye kaliteli ürünler sunup kazandığımız parayı helal etmek ve diğer sigaralara nazaran daha az para ödemenizi istememizdir. Bunca yıldır bu sektörde hizmet verip sayısız müşteri memnuniyetine sahibiz. Bu durum bile bize yetiyor. 

devamını gör

samsun tütünü

11.11.2019 13:38:23

Piyasa'da hazır sigaralar,adıyaman,çelikhan bitlis,muş ,captain black,kokulu ve samsun tütünü mevcut olup hemen hemen hepsini bünyemizde bulunduruyoruz. Maksadımız müşterilerimizin a dan z ye bütün ihtiyaçlarını karşılamaktır. bütün ürünleri kendimiz yetiştirmiyoruz ne yazıkki eğer ki bu ürünleri kendimiz yetiştirmiş olsaydık türkiyenin en büyük tütün ve mamülleri satış noktasına sahip olurduk. Bazen bu saydığımız ürünleri biz dahi bulamıyoruz olan da ne yazıkki çok pahalıya geliyor. Hazır sigaraların artışı beraberinde diğer tütün mamüllerinde artışına sebep oluyor.  Size en  kaliteli ürünü en uygun fiyatlara sunmaya çalışıyoruz ama yine de bazı müşteriler fiyatlar noktasında bizden memnun olmuyor. Örnek vermek gerekirse Çelikhan tütünü gerçekten çok pahalı olmaya başladı son zamanlrada,diğer bazı firmalar adıyaman tütünü yada diğer kötü ürünleri çelikhanmış gibi satıp fiyatlarınıda çok düşürüyor. Bazı müşteriler ne tütün içtiğini bilmediği için pahalı diye nitelendiriyor. Piyasa2da bulunan çelikhan ucuz tütünlerin hepsi inanın ki kötü ve çelikhan olmayan tütünlerdir. Bu bağlamda sizlere olabildiğince kaliteli ve ucuz tütün satmaya çalışıyoruz. Samsun tütünü piyasada az bulunduğu için fiyatları pahalı ve bulunması çok zor. 

devamını gör

çelikhan tütünü

7.11.2019 11:53:06

Adıyaman çelikhanın dağ eteklerinde yetişen ve dünyanın en kaliteli tütünü olarak kabul edilen çelikhan tütünü piyasada bulunan bütün tütünlerden gerek içimi gerek rengiyle göz kamaştırıyor.  Kaliteli ve renginin güzel olması hem yetiştirilen bölgenin havasından hemde bu ürünleri yetiştiren insanların profesyonelliğinden kaynaklanıyor. Bolca su ve gübre verilen bu tütünün boyu kimi yerlerde 1.5 metreye kadar çıkıyor. Büyük olması saplama yaparken ve ipe dizerken çok büyük avantajlar sağlıyor. Ayrıca yaprakta az damar olmasına da sebep oluyor diyebiliriz. Bünyemizde çelikhan tütünlerinin bütün türevlerini bulunduruyor ve müşterilerimizin içimine göre onlara hazırlayıp gönderiyoruz. Dünya'ca kabul görmüş bu ürünler son zamanlarda diğer tütünleride kendi bünyesine almış durumda. Adıyaman'ın en kötü tütünlerini bir şekilde kimyasallar ile hazır hale getirip çelikhan diye yututrulması ve müşterilerin bunu görmesi bu ürünlerin kalitesini sürekli olarak düşürüyor ve bu tütüne olan güven gün geçtikçe azalıyor. Bu durum bizi rahatsız ettiği için sizden ricamız her çelikhan tütünü diyen insanlara itibar etmeyiniz. Güvendiğiniz yerlerden sipariş geçmeniz faydalı olacağı gibi bu ürünlerin de kalitesini düşürmeyecektir. Has çelikhan ürünleri diğer ürünlere nazaran biraz daha pahalıdır. 50-60 liraya çelikhan tütün bulmanız imkansız evet imkansız. Eğer ki bu ürünleri bu fiyata veriyorlarsa emin olun sahte ve kötü ürünlerdir. Bu konuda sizi uyarmak ve keliteli ürünleri korumak kendimce bir görev olarak kabul ediyor ve sizlere açıklıyorum. Bünyemizde en ucuz çelikhan 90 lira olması kalitenin olduğunun ve sizi kandırmadığımız göstergesidir. Zaten iade usulu ile çalışmamız bunu garanti altına alıyor. Alın ve için gerçekten kötü çıkarsa bize geri iade edin. 

devamını gör

adıyaman tütünü

5.11.2019 12:58:01

Eskilerden hatırladığım kadarıyla adıyaman ve bölgesinde tekel fabrikaları vardı. Bu fabrikalar işlenip hazır hale gelmiş olan ürünleri insanlar aracılığı ile  kalite numarandırılması yaparak ayırır ona göre tütünün kalitesine göre fiyat verir ve üreticiden ürürnlri alırdı. Bir sonraki aşamada ise kendi fabrikasında bu tütünleri işler hazır sigara haline getirirdi. Hatırlarsınız hepiniz samsun,2001,bahar vs. bir sürü yerli hazır sigaralar bulunurdu ve milletimiz gerek fiyatından dolayı gerek ise yerli olduğundan bu tütünleri kullanırdı. Tekel'lerin özelleştirilmesi ve kapatılmasıyla birlikte tütün üreticileri bir ara ekimi azaltmış sonrasında ise yine ekim yapmaya devam etmiştir ve halen de devam etmektedir. Şu anda üretici kendisi ekiyor sonrasında ise kendisi satıyor,hem internet üzerinden hemde toptan olarak bölge tütüncülere ürünlerini satmaktadırlar. Türkiye'nin hemen hemen her bölgesine gönderilen ürünler herkesin beğenisini almış adıyaman tütünü bir marka halini almıştır. Bu marka son yıllarda dünyanın gözdesi haline gelmiş gerek yurtdışına gerek ise yurtdışından ülkemize yerleşmiş olan firmalara tonlarca tütün satmakta. Adıyaman tütünü'nü iki farklı kategoride inceleyebiliriz. Dağ eteklerinde yetiştirilen ve ova'da yetiştirilen olarak.  Bu ikisi arasında çok bariz farklar mevcut olup dağ eteklerinde yetişen ürün ovada yetişen üründen havadan kaynaklı daha kalitelidir. Elbette ki ürürn yetiştirme sırasında kullanılan gübre ve su'da çok önemli'dir.  Sürekli su verilip gübrelenmeye bırakılan ürünler eğer ki doğru bir mekanda yetiştirilse gerçekten çok kaliteli ürünler yetişmekte. Bu yörenin insanın en kaliteli tütünün nasıl çıktığını çok iyi bildiği için  herkesçe kabul edilen teknikleri bünyesine alıp ürünlere uygulamaktadır. Ürünler belli bir seviyeye geldikten sonra hasat ve kurutma zamanı başlar bu aşama da eğer ki işler tam manasıyla düzgün yapılırsa sizlere hem doğal hemde çok kaliteli tütünleri alma fırsatı doğacaktır. 

devamını gör

tütün karşılaştırılması

2.11.2019 22:24:31

Tütün denilince akla ilk gelen yer adıyaman'dır. Gerek ovalarda gerek ise dağ eteklerinde dünyanın en kaliteli ürünleri burda yetişmektedir. Adıyaman'ın havası ve insanlarının çalışkanlığı hem kaliteli ürünün çıkması hemde kaliteli ürünün çıkmasına sebep olmaktadır.  Adıyaman tütünün diğer tütünlerden farkı hem kaliteli olması hemde ucuz olması'dır.  Kullanan kişiler tarafından aldığımız yorumlar bizleri mutlu ediyor ve her an bu alanda çalışmamıza ön ayak oluyor diyebiliriz.  Diğer tütünlerle karşılaştırma yapmak gerekirse:
Adıyaman tütünü bitlis tütününe göre daha ucuzdur. Bunun sebebi çok kaliteli olması değil tamamen arz-talep mevzusu'dur. Yani isteyen kişi sayısı az olduğu için az yetiştiriliyor,bundan dolayı ise fiyatı adıyaman tütününden pahalı oluyor.  Muş tütünü,samsun tütünüde yine aynı şekilde diyebiliriz. Tabi birde alışma mevzusu var,her kesim kendi ürününe alıştığı için alışkanlığından vazgeçmesi biraz zorlanıyor. Özetle  Adıyaman tütünü kalite olarak diğer bütün tütünlerden(Çelikhan tütünü hariç ) daha iyidir diyebiliriz. Elbette ki karşılaştırma yapılırken Adıyaman'ın en kaliteli tütünü ile diğer illerde yetişen en kaliteli tütünleri karşılaştırmak koşulu ile yapılmaktadır. 

devamını gör

adıyaman tütün sepeti

31.10.2019 13:36:47

Adıyaman tütün sepeti sizlere her türlü ürünü sunar ve içiminize göre hareket ederek kaliteden ödün vermeyerek fiyatlarıylada uygun olarak hizmet etmeye devam ediyor. Tütün sepetinde bulunan ürünlerimizin hepsi doğal olmakla birlikte iade  garantili,kapıda ödeme ve ucuzdur. Ürünler yetişip hasat edildikten sonra saklanması gerekilen koşullarda saklanılıp zamanı geldiğinde bıçağa vurulmaktadır. Ürünlermizi kesinlikle beğeneceksiniz çünkü tamamen doğal ve ağzınıza layik. Bünyemizde çelikhan ve adıyaman'ın bütün türevleri mevcuttur. Adıyaman sert,hafif,orta içim ve tatlı sert olmak üzere ve çelikhanın orta içim,hafif içim,sert içim ve tatlı sert içim ürünleri mevcuttur. İstediğiniz ürünü seçin ağzınıza layik ürünleri size gönderelim. Türkiye'nin her tarafına her ilçesine,beldesine en geç 2 gün içinde elinizde olmak kaydıyla gönderiyoruz. İsteyin ürünleri eğer ki memnun kalmazsanız tekrardan bize geri iade edersiniz. Bu kadar iddialı olmamızın sebebi elbetteki ürünlerimizin güvenirliğidir. Deneyin ve piyasada ki ürün farklılıklarını sizde görün.

devamını gör

istanbul için adıyaman tütünü

25.10.2019 14:03:24

İstanbulda yaklaşık olarak 20 milyon insan yaşamını sürdürmekte. Yaklaşık %30-40 civarlarında sigara kullanılmaktadır. Hazır sigara içen kişi sayısı son zamanlarda azalmaya başlayıp,bizim için yerli ve milli olan adıyaman tütünü kullanımına dönmeye başladılar. Son zamlardan sonra sigara piyasası,boş sigara fitresi ve tütün mamülleri ciddi bir fiyat artışı ile karşı karşıya. Bundan dolayıdır ki istanbulda ikamet eden kardeşlerimize tavsiyemiz,hem yerli hemde organik olan adıyaman,çelikhan,bitlis,muş ve izmir tütününü kullanmalarıdır. Bu konuda hassasiyetlerimiz olduğu için,yerli malını kullanmanın önemine binayen ürünlerimizi minimum fiyatla en kaliteli tütünleri bünyemizde bulunduruyoruz. gerek perakende gerek ise toptan olarak istanbul halkına satışlarımız devam etmektedir.  Sayısız müşteri memnuniyeti sayesinde her geçen gün kaliteyi artırıp fiyatları olabildiğince azaltmaya çalışıyoruz. Söylediklerimizin doğru olduğunu test etmek amacıyla sitemizde bulunan ürünlerden herhangi bir tanesini sipariş geçmeniz yeterli olacaktır. İdda ediyoruz ki ürünlermiz çok kaliteli ve tamamen organik. Böyle bir iddanın boş olmadığı gerekçesiyle,iade garantili olarak sizlere gönderiyoruz. İçin sigarayı eğer ki dediğimiz gibi çıkmazsa bize iade ediniz. Tamamen organik olup hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır.  Bizlere ulaşın bizde sizin için en iyisini gönderelim. 

devamını gör

Tütün Sepeti

21.10.2019 09:57:21

Yılların deneyimi ile bünyemizde 30 a yakın çeşit tütün ve mamüllerini bulunduruyoruz. Adıyaman tütünü ve türevleri(adıyaman hafif,adiyaman sert,adıyaman tatlı sert,adıyaman orta içim gibi),Çelikhan tütünü ve türevleri(çelikhan sert,yumuşak,orta içim,tatlı sert,çelikhan özel içim,marlboro tütünü,parlıament tütünü vs),bitlis tütünü,muş tütünü,samsun tütünü gibi birçok tütün barındırmaktayız. Tütün sepeti olarak nitelendireceğimiz bu ürünleri tamamen doğal yollarla yetiştirip siiz değerli müşterilerimize hangi ilde olursanız olun gönderiyoruz.
Her kesime,her ihtiyaca karşılık vermek için sizlere hizmet ediyoruz. Bünyemizde kötü tütün bulundurmamakla birlikte çoğunun organik olması ve fiyatlarıylada uygun olması,kargonun bedava olması,iade garantili ve kapıda ödeme seçenekleri  müşterilerimizin yüzünü güldürmekte. 
Sepetimizde bulunan herhangi bir ürünü seçebilir,indirimlerden faydalanabilirsiniz. İster sitemiz üzerinden isterseniz telefondan arayarak siparişinizi verebilirsiniz.  Sipariş verdiğiniz ürün mesai saatlerinde ise aynı gün yolluyoruz. Organik olup hiçbir katkı maddesi içermeyen ürünlerimizden sizde istifade etmek istemezmisiniz?

devamını gör

Sigaranın zararları

14.08.2017 17:10:53

Sigranın zararlarını saya saya bitirmemiz mümkün değil ama bazı özellikleri sizinle paylaşmak istedik.

Agızın kötü kokmasına neden olur.

Kansere neden olur.

Dilin işlevini yapamamasına neden olur.

Gözün işlevini yapamamasına neden olur.

Ciltte lekelenme ve şekil bozuk luguna sebep olur.

Solunum yolu enfeksiyonuna neden olur.

Kansere neden olur.

Vücutta yorgunluk ve halsizliğe neden olur.

Gebelikte bebek üzerinde olumsuz etki bırakır.

Rahim kanserine neden olur.

İlacın tesirinin düşmesine neden olur.

Yangına sebep olur.

Ekonomik zarara sebep olur.

devamını gör

Tütün yapragının kullanım alanları

3.06.2017 23:13:10

Tütün Yaprağının Kullanılması

Tütün yaprağı aşağıdaki şekilde kullanılır.

Sigara yapılır.          

Pipo tütünü olarak değerlendirilir

Puro yapılır

Enfiye olarak kullanılır

Çiğnenerek kullanılır

Nargile tütünü yapılır

Nikotin elde edilir, Nikotin, tıpta ve tarımsal mücadele ilaçlarının yapımında kullanılır.

Ayrıca  Adıyaman ilinde yetişen tütün çeşitleri:

 • Adıyaman Çelikhan tütünü
 • Sert içim Adıyaman Çelikhan tütünü
 • Orta sert Adıyaman Çelikhan tütünü
 • Tatlı sert Çelikhan tütünü
 • En iyi sarı Adıyaman tütünü
 • Kahta tütünü
 • Kömür tütünü
 • Adıyaman tütünü hafif
 • Esmer Adıyaman sarmalık tütün
 • Kokulu Adıyaman tütünü
 • Altın sarısı Adıyaman tütünü
 • Orta içim esmer Adıyaman tütünü
 • Sincik hafif tütünü
 • Çaltılı hafif tekel tütünü

devamını gör

Ramazanda Beslenme

27.05.2017 19:07:34

Ramazanda Beslenme

Ramazan ayında normal beslenme pragmanın dışında sahurdan başlayıp aksama güneşin batışına kadar süren bir zaman diliminde aç kalınır bu sürede yanlış beslenmeye dikkat edilmeli tok tutucu ağır olmayan gıdalar tercih edilmeli sahurda tuzsuz peynir, hafif kahvaltı ve az yağlı bir çorbayla yapıla bilir.

İftarda, boş mideye birden yüklenilmemelidir. Yaklaşık 12-14 saat dinlenmeye çekilen mideye aniden yüklenmek, iftar sonrasında hazımsızlık çekilmesine neden olabilir. Bunu önlemek için örneğin, iftar yemeğine hafif bir yemek olan çorba ve 1 dilim ekmekle başlayıp biraz ara verdikten sonra tekrar ana yemekle devam edilmeli.

İftar ile sahur arasına küçük ara öğünler eklenmeli, böylece bir hem bir defada fazla miktarda beslemenin vereceği olumsuzluklar engellenmeli hem de yavaşlayan metabolizmaya destek olunmalıdır.

Gün içinde susuz kalınacağı için iftar ile sahur arsında sıvı ihtiyacı çok iyi karşılamalıdır. Bunun için en az 2- 2.5 litre su tüketilmeli, bununla birlikte ayran, taze sıkılmış meyve ve sebze suları, hoşaf, komposto, gibi içeceklerle sıvı alımı artırılmalıdır. 

Sebze ve meyve tüketimine dikkat edilmelidir. Her gün en az 3 porsiyon sebze ve meyve tüketilmesi vücudun bu dönemde artan vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanması ve kabızlığın engellenmesi açısından önemlidir.

Fiziksel aktiviteyi artırmak lazım iftar

Çorbalar aşırı sıcak olmamalı aşırı sıcak çorbalar mide metabolizmanın bozulmasına neden olur.

Orucun sağlığı etkilediği olumsuz durumlar:

 

 • Kronik rahatsızlıkları olan ilaç kullanan hastalar
 • Hamile ve emzirenler
 • Kalp hastaları
 • Böbrek hastaları
 • Mide ülseri olanlar
 • Karaciğer yetmezliği olanlar
Enfeksiyon geçirenler oruç tutamazlar

devamını gör

Tütün ekim ve dikim zamanı

12.03.2017 16:33:28

Tütün tarımında toprak işleme:

Toprak: bitki örtüsünün beslendiği içerisinde birçok canlının yaşadığı katmandır.

Çelikhan tütünü dikiminde özelikle toprağın uygun alet ve makinelerle işlenmesi gerekiyor fermente olmuş hayvan gübresiyle toprağın gübre ihtiyacının giderilmesi gerekir.

Tütün toprak konusunda seçici bir bitki olmasa da ihtiyaç duyduğu kadar kireç bulunan kumlu ve hafif ve kırmızı toprakta çok iyi gelişir zengin ve ağır bünyeli topraklarda renk ve koku o kadar da iyi gelişmez ancak bünyesinde azot fosfor potasyum ve kirecin bulunması gerekir…

Makro ve mikro element eksikliğinde tütün büyümesinde yavaşlama ayrıca hastalığa benzeyen renk değişikleri belirtmekte tarım ve köy işleri bakanlığınca onaylı laboratuarlarda fidelik ve tarla toprak analizi yapılmalı.

Toprak  işleme amaçları:

 • Yabancı ot mücadelesi yapmak.
 • Bitkisel ve hayvansal artıkların toprakla birlikte işlenmesi.
 • Erozyon dengesini sağlamak.

Toprak işleme alet ve makineleri:

Farklı yapılarının farklı olması ve gerekli amaçlar doğrultusunda işlemek için farklı alet ve makinelerin geliştirilmesine ihtiyaç duyulmuştur. 

     Kullanım amacına göre makineler:

 • Birinci sınıf toprak işleme aletleri: çizeler, pulluklar
 • İkinci sınıf toprak işleme aletleri: tırmıklar, toprak frezeleri, merdaneler.
 • Ayrıca tırmık merdane dişli tırmık, yaylı tırmık dönerli tırmıklar bulunmaktadır.

  Tütünün fizyolojisi:

Tütünün büyümesi için gerekli ideal sıcaklık 18 -25oC olması istenir.

28oC.da ve tohumların çimlenmeye bırakıldıklarının 4.ve 7.günleri arasında gerçekleşirler.

    Tütünün önemli hastalık ve zararlıları:

  Kaynağının nerden geldiği bilinmeyen bazı hastalıklar genellikle tütünün kalitesini ve verim     düşürmektedir yâda tümünün yok olmasına sebep olmaktadır  

 

 

Önemli tütün hastalıkları

 • Virüs hastalıkları, mantarsal hastalıklar, fungal hastalıklar, bakteriyel hastalıklar.

Tütünün diğer zararlıları:

 • Tütün güvesi.
 • Tatlı kurt

Tütün istifleme ve işlenmesi

 

Tütün üreticiden alındıktan sonra nem oranına göre sınıflandırılır nem oranları tav olarak adlandırılır ağır tavlı tütünler oksidatif olayların normalin üzerine çıkmasıyla tütünün rengi önce esmerleşir ve sonra kararır. Bu da tütünün piyasa kalitesinin ve değerinin bitmesine neden olur.

Ağır tavlı tütünler küf mantarlarının üremesine ve yayılmasına uygun ortam sağlar tavı yetersiz tütünlerde fire kaybı meydana gelmektedir.

devamını gör

Adıyaman tütünü ekim ve dikimi

25.02.2017 21:00:35

Tütün tarımında toprak işleme:

Toprak: bitki örtüsünün beslendiği içerisinde birçok canlının yaşadığı katmandır.

Çelikhan tütünü dikiminde özelikle toprağın uygun alet ve makinelerle işlenmesi gerekiyor fermente olmuş hayvan gübresiyle toprağın gübre ihtiyacının giderilmesi gerekir.

Tütün toprak konusunda seçici bir bitki olmasa da ihtiyaç duyduğu kadar kireç bulunan kumlu ve hafif ve kırmızı toprakta çok iyi gelişir zengin ve ağır bünyeli topraklarda renk ve koku o kadar da iyi gelişmez ancak bünyesinde azot fosfor potasyum ve kirecin bulunması gerekir…

Makro ve mikro element eksikliğinde tütün büyümesinde yavaşlama ayrıca hastalığa benzeyen renk değişikleri belirtmekte tarım ve köy işleri bakanlığınca onaylı laboratuarlarda fidelik ve tarla toprak analizi yapılmalı.

Toprak  işleme amaçları:

 • Yabancı ot mücadelesi yapmak.
 • Bitkisel ve hayvansal artıkların toprakla birlikte işlenmesi.
 • Erozyon dengesini sağlamak.

Toprak işleme alet ve makineleri:

Farklı yapılarının farklı olması ve gerekli amaçlar doğrultusunda işlemek için farklı alet ve makinelerin geliştirilmesine ihtiyaç duyulmuştur. 

     Kullanım amacına göre makineler:

 • Birinci sınıf toprak işleme aletleri: çizeler, pulluklar
 • İkinci sınıf toprak işleme aletleri: tırmıklar, toprak frezeleri, merdaneler.
 • Ayrıca tırmık merdane dişli tırmık, yaylı tırmık dönerli tırmıklar bulunmaktadır.

  Tütünün fizyolojisi:

Tütünün büyümesi için gerekli ideal sıcaklık 18 -25oC olması istenir.

28oC.da ve tohumların çimlenmeye bırakıldıklarının 4.ve 7.günleri arasında gerçekleşirler.

    Tütünün önemli hastalık ve zararlıları:

  Kaynağının nerden geldiği bilinmeyen bazı hastalıklar genellikle tütünün kalitesini ve verim     düşürmektedir yâda tümünün yok olmasına sebep olmaktadır  

Önemli tütün hastalıkları

 • Virüs hastalıkları, mantarsal hastalıklar, fungal hastalıklar, bakteriyel hastalıklar.

Tütünün diğer zararlıları:

 • Tütün güvesi.
 • Tatlı kurt

Tütün istifleme ve işlenmesi

Tütün üreticiden alındıktan sonra nem oranına göre sınıflandırılır nem oranları tav olarak adlandırılır ağır tavlı tütünler oksidatif olayların normalin üzerine çıkmasıyla  tütünün rengi önce esmerleşir ve sonra kararır.bu da tütünün piyasa kalitesinin ve değerinin bitmesine neden olur.

Ağır tavlı tütünler küf mantarlarının üremesine ve yayılmasına uygun ortam sağlar tavı yetersiz tütünlerde fire kaybı meydana gelmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

devamını gör

Sevgililer günü hediyesi

14.02.2017 08:59:44

Sevgililer gününde sevdiğini mutlu etmenin en güzel yolları derseniz içerisinde Adıyaman tütünü, Çelikhan tütünü ve sert içimlik Adıyaman tütünü çeşitlerin olduğu bir yer ararsanız nissibis köy sepeti size yeter. Sevdiğini mutlu etmenin yolları sürekli gül ayıcık yâda pahalı hediyeler almak değildir. Bugün bir farklılık yapma günüdür sevdiğine yöresel hediye paketi özel, Adıyaman tütünü ve özel Çelikhan tütünü ile sevgililer gününde sevdiğine bir sürprizde sen yap farklı insanlar farklı düşünür tarzını seçme günü… 

devamını gör